Kiedy i gdzie odbędzie się „Wyzwanie Orła”?

11 lipca 2015 roku, rozpoczynamy o godzinie 9:00. Start i meta zlokalizowane będą na plaży Gdańsk Stogi. Szczegóły na temat lokalizacji i miejsc wartych uwagi znajdziesz w zakładce ‘Lokalizacja’.

Jak ubrać się na bieg?

Długi rękaw oraz legginsy pozwolą uniknąć skaleczeń i otarć. Jeżeli nie przeszkadzają Ci odniesione w walce rany, to ubierz się dowolnie, byle wygodnie. Zalecamy odzież szybkoschnącą, techniczną. Ważne są rękawiczki – dobrze sprawdzają się zwykłe gumowe rękawice robocze. Lepiej odrobinę za małe, niż za luźne. Pamiętaj o wygodnych butach.

Chcesz być gwiazdą biegu? Zaskocz nas i załóż coś oryginalnego.

Gdzie znajduje się biuro zawodów?

Lokalizację biura zawodów podamy w lipcu.

Po co te serie?

Uczestników biegu podzieliliśmy na serie, by uniknąć kolejek i zatorów na przeszkodach. Startujemy po około 120 osób co 30 minut.

W jakiej biegnę serii?

W takiej, do której się zapisałeś. Informacja o numerze serii znajduje się w potwierdzeniu wysłanym na maila. W razie wątpliwości prosimy o wysłanie pytania pod adres: kontakt@wyzwanieorla.pl

Czy mogę zmienić serię?

Jeżeli są wolne miejsca – tak. W tym celu napisz wiadomość na adres: kontakt@wyzwanieorla.pl

Zapisałem się na bieg i dokonałem opłaty. Czy mogę zrezygnować?

Niestety nie. Im wcześniej zapiszesz się na bieg, tym niższe jest wpisowe. Ponosisz jednak większe ryzyko, że z nieprzewidzianego powodu nie będziesz mógł wystartować. Możesz natomiast znaleźć innego uczestnika na swoje miejsce, jednak musisz o tym poinformować organizatora najpóźniej na tydzień przed wydarzeniem.

Czy na „Wyzwaniu Orła” jest miejsce dla kibiców?

Oczywiście! Zabierz rodzinę i znajomych, by dodawali Ci otuchy na trasie. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zachęcamy do wzięcia udziału w pokazach grupy rekonstrukcyjnej oraz wspomnienia walki stoczonej przez obrońców  polskiego wybrzeża 1939 roku, na cześć których odbywa się wydarzenie.

Czy muszę osobiście odebrać pakiet startowy?

Tak. Przy odbiorze pakietu sprawdzimy Twój dowód osobisty i poprosimy o podpisanie oświadczenia startu na własną odpowiedzialność , możliwości wykorzystania wizerunku oraz wysyłania informacji na temat kolejnych wydarzeń. Podpisanie oświadczenia jest warunkiem koniecznym, by móc wystartować.

Czy muszę umieć pływać?

Głębokość przeszkód wodnych nie będzie przekraczać 1,5 metra, ponadto dla zwiększenia bezpieczeństwa na trasie znajdować się będą ratownicy WOPR, więc nie jest to konieczna umiejętność.

Czy będzie gdzie wziąć prysznic i przebrać się?

„Wyzwanie Orła” zakończysz na plaży, więc możesz wykąpać się w morzu. Ponadto dostępne będą prysznice w kontenerach  zlokalizowanych w okolicy plaży Gdańsk Stogi. Organizator udostępni przestrzeń pozwalającą na swobodne przebranie się.

Gdzie zostawić swoje rzeczy?

Dostępny będzie depozyt, w którym będzie można zostawić swoje rzeczy na czas biegu.

Co się stanie, jeżeli nie pokonam przeszkody?

No cóż, zdarza się. Wybaczymy, jeżeli wykonasz karne ćwiczenie, czyli zazwyczaj 30 razy padnij i powstań (tzw. burpees).

Czy można sobie pomagać na trasie?

Nie tylko można, wręcz wypada wesprzeć innych w gorszej chwili. Pamiętajcie, że to współpraca i współdziałanie prowadzą na szczyt. Na trasie znajdują się przeszkody, których pokonanie w pojedynkę będzie bardzo trudne, dlatego warto sobie pomagać.

Czy mogę wystartować z zespołem?

Pewnie! Im liczniejszy zespół, tym więcej dobrej zabawy.

Czy jest limit czasu?

Bieg należy ukończyć przed godziną 15:00.